Wladyslaw Wagner                                                                                    

 

Sailing Rally 2015

Witamy!

 

 

  

 

Druhny i Druhowie,

Związek Harcerstwa Polskiego - Centrum Wychowania Morskiego i Wodnego w Polsce zwrócił się do Szczepu Wodnego Bałtyk w Kanadzie z prośbą o popularyzacje Harcerskiej Wyprawy Wokołoziemskiej szlakiem harcerza Władysława WAGNERA, który jako pierwszy w historii żeglarstwa polskiego opłynął świat (1932-1939).

Niniejszym prosimy o przekazanie informacji do jak najszerszego grona harcerzy na całym świecie.
Udział w wyprawie jest otwarty dla wszystkich harcerzy, ze wszystkich ugrupowań i specjalizacji, nie tylko żeglarskich.

Oto co w skrócie mówią o wyprawie organizatorzy:

"Odysea Władka Wagnera - Wyprawa dookoła Świata "jest to project mający na celu upowszechnić postać Władysława Wagnera jak również, a może przede wszystkim, wciągnąć w udział w przedsięwzięcia jak największa rzesze harcerzy, którzy jak dotąd nie wierzyli, ze mogą brać udział w takiej wyprawie. Rejs ten będzie spełnieniem naszych marzeń. Przy tej okazji pokażemy ze rzeczy pozornie niemożliwe są do zrealizowania. Rejs będzie harcerski z tradycjami harcerskimi. Polskie żeglarstwo w ramach ZHP ma duże zasługi w rozwoju i kształtowaniu młodych charakterów. Wielu wybitnych polaków związanych w dorosłym życiu z marynistyka, jak Gen. Mariusz Zaruski, wielu admirałów we flocie Polskiej kształtowało swoja osobowość na harcerskich jachtach takich jak harcerski flagowy yacht, "Zawisza Czarny"- ("Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy").

Harcerski jacht Zjawa IV, nazwany tak na pamiątkę po jachtach Władka Wagnera, jest jachtem oceanicznym zbudowanym na kadłubie statku ratowniczego. Przed rozpoczęciem wyprawy przechodzi gruntowny remont i otrzyma całkowicie nowe wyposażenie. Jest to bardzo Dzielna 2 masztowa jednostka o długości 21 metrowy mogąca zabrać 14 osobowa załogę. W czasie swego rejsu Zjawa IV przypłynie na:
-Wagner Sailing Rally 2015 British Virgin Islands 6-8Lutego 2015
-Światowy Zlocie Skautów -"Jamboree 2015"- Japonia.
Na niektórych etapach będą uczestniczyć osoby niepełnosprawne.
Reportaże z Rejsu będą ukazywać się w Telewizji Polskiej i prasie.

Rejs organizowany jest pod patronatem honorowym Naczelniczki Związku Harcerstwa Polskiego oraz Prezesa Polskiego Związku Zeglarskiego - PZZ. Część etapów jest obsadzona przez harcerzy polskich ale mamy nadzieje, ze w szeregach załóg nie braknie tez harcerzy z poza granic kraju: Kanady, USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i innych krajów gdzie tylko są harcerze. Bylibyśmy zaszczyceni gościć Was na pokładzie. Zwracamy się z serdeczna prośbą o popularyzacje naszego harcerskiego przedsięwzięcia.

Prosimy o rozesłanie tej informacji do wszystkich harcerzy i harcerek na świecie i ich przyjaciół aby jak największa nasza brać miała możliwość udziału w tym tak wspaniałym rejsie, który przyczyni się do pogłębienia wiedzy o świecie i pomoże w umiejętności kształtowania charakteru i osobowości.

Pomoże w niedrogim bo dofinansowanym przez fundacje ZHP zwiedzeniu przepięknych miejsc, do spędzenia niezapomnianych, przeżyciu przygody mile wspominanej, pozwoli poznać i nawiązać przyjaźnie z naszymi rodakami z całego świata, być w miejscach o których marzyliśmy, przeżyć coś co jest nie do opisania. W rejsie może wziąć udział każdy bez względu na wiek, przynależność, lub kwalifikacje żeglarskie.

Czuwaj.

Po więcej szczegółów zapraszamy na strony:

Etapy znajdziecie na stronie projektu:
http://odysea.org.pl/index.php/pl/etapy/rezerwacja

Link do filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=DPNJ7164NwU (Preview)

Facebook:
https://www.facebook.com/odysea.org?fref=ts

Bardzo Serdecznie Zapraszamy.
W imieniu Zespołu Koordynacyjnego ZHP pgk Bałtyk:

hm. Maciej Gula kapitan jachtowy-Instruktor Żeglarstwa PZZ
phm. Leszek Bieńczyk jachtowy sternik morski PZZ
Instruktorzy Szczepu Wodnego "Bałtyk" Kanada